Sveika Horvātija

Atkal jau atkārtošos, bet es tiešām nesaprotu,kur tie blogeri atrod laiku,lai blogotu. Īpaši mammas, kuras raksta par bērniem jeb veido interjera blogus. Man, personīgi, ir ļoti jānopūlās atrast laiku, lai es ko varētu pierakstīt, jo ja ne darbs, tad kāds cits darbs un ja ne arī kāds cits darbs,tad Elizabeth noteikti paprasīs visu manu uzmanību. Bet pirksti tā vien niez pierakstīt ceļojuma iespaidus, kamēr tie vēl atmiņā svaigi.
Runājot par to ceļošanu, dažreiz tiešām šķiet, ka vienmēr, kad mums jālido, tiešie reisi ir nežēlīgi agri no rīta. Piemēram, Oslo-Splita, lidmašīnas izlidošanas laiks ap pl.7.00 no rīta. Tātad ceļamies pl 3.00, izbraucam pl 4.00, esam lidostā pl 5.00. Agri. Labi, ka mazulis mums tāds foršs padevies, ja jāceļās, tad jāceļās, tik nevar aizmirst ieslēgt multenes, kamēr brokasto. Un tad vēl mašīnā uznāk miega pele, tad atkal lidmašīnā, tad vēl aizbraucot galā var kādu stundiņu ar mammu un tēti pagulēt, un tad var sākt baudīt ceļojumu.
Splita mūs sagaidīja ar burvīgiem laika apstākļiem. Protams, to ka būs silts bijām izčekojuši iepriekš, bet ir ļoti patīkami,kad tās prognozes izrādās patiesas.Un kas gan var būt labāks par ierašanos no maksimums +10.grādiem uz +24.Fantastiski!
Turpat lidostā, tikko kā saņēmu koferi, vēru to vaļā un vilku laukā priekš Elizabeth sagatavotās un drēbju kaudzes virspusē saliktās vasaras drēbes, lai varētu pārģērbt mazuli. Paši jau Oslo saģērbāmies vasarīgi, tikai pa virsu uzvelkot rudens virsdrēbes. Jāsaka gan, ka pēc mašīnas novietošanas stāvlaukumā Oslo lidostā, gaidot autobusu līdz lidostas terminālam, nosalām diezgan kārtīgi. Tā kā mums jau iepriekš bij aizdomas, ka tā varētu būt, mazuļa ģērbšanai izvēlējāmies citu taktiku.
Iepriekš internetā biju salasījusies padomus, ka vislētākais veids kā tikt no lidostas līdz pilsētai ir autobuss. Bet ņemot vērā, ka mums tomēr bija divi čemodāni, ratiņi, bērns un mugursoma ar foto piederumiem, kaut kā tā ņemšanās ar autobusu nelikās vilinoša. Tajā pat internetā biju salasījusies, ka lētāki par taksometriem esot privātie vest piedāvātāji un Horvātijā šī pakalpojuma sniedzēju netrūkstot. To ka tā ir taisnība, pārliecinājāmies tikko kā iznācām no lidostas, pie mums burtiski gāzās čupa vīriešu pilnā balsī saucot savu cenu par kādu viņi mūs aizvestu līdz Splitai. Tā kā biju iečekojusi, ka taksometrs maksā 30/35€, tad cītīgi bļāvu pretī, ka maksāšu 20€ un ne kapeiku vairāk. Lielākā daļa par tādu cenu vest nebija gatavi un metās meklēt veiksmi pie citiem tūristiem, bet viens saprata, ka 20€ tūlīt un tagad ir labāk kā 30€ varbūt kaut kad vēlāk, tāpēc mēs tikām pie kārtīga minibusa un varējām laist iepazīt savas naktsmājas nākamajām 4-rām dienām.
Protams mūsu naktsmājas atkal tika rezervētas caur http://www.airbnb.com Fantastisks dzīvoklis ar divām guļamistabām pašā Splitas vecpilsētas sirdī ( https://www.airbnb.no/rooms/8225172 ), un tā kā braucām nesezonā, tad cena bija pat ļoti saprātīga: 40€ par nakti. Kad mūsu šoferītis mūs izsēdināja pāris šķērsielas iepriekš, paskaidrojot, ka tālāk braukt viņš nedrīkst, mums priekā smaids izstiepās pa visu seju, jo sapratām, ka tiešām dzīvosim tādā kārtīgā vēsturiskā rajoniņā. Protams, kā vienmēr tie airbnb dzīvokļi atrodas augšējos stāvos un ēkās noteikti nav liftu, tāpēc nabaga Boriss parasti dabū stiept koferus augšā un lejā, un mēs caurām dienām staipam ratus un mazuli pa stāvām koka trepēm, bet tas ir to vērts. Tā mazo ieliņu burvība, vecie nami, dzīvokļu šarms un skati, kas paverās pa logu ir vienkārši fantastisks piedzīvojums pats par sevi.


Dēļ agrās celšanās uz lidmašīnu, mums ļoti,ļoti gribējās nosnausties, bet tā kā airbnb dzīvokļi nenāk komplektā ar pilnu ledusskapi, tad vispirms devāmies pārtikas veikala meklējumos. Veikals izrādījās esam turpat 10-mit soļu attālumā no dzīvokļa, kā jau visur kad veikals atrodās vecpilsētā, arī šeit, tas neizcēlās ar izmēriem un preču dažādību, bet mēs atradām visu ko vēlējāmies un pēc mazas nosnaušanās un maltītes ieturēšanas, bijām gatavi paklaiņot pa vakarīgo Splitu.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s