Burvīgā Split!

Atzīšos godīgi, es nedomāju, ka Horvātija ir tik skaista. Es biju ļoti, ļoti pozitīvi pārsteigta par visu ko es redzēju, un likās dīvaini, ka uz Horvātiju nebiju atbraukusi jau iepriekš. Likās dīvaini, ka man šķita tik skaisti vēsturiski saglabātas celtnes var būt tikai Spānijā vai Itālijā, bet nē, arī Horvātijā ir tiiiiiiiik daudz ko redzēt. Vienkārši fantastiski! Un Splita…mmmmm…šī burvīgā, šarmantā pilsēta.
Kā jau iepriekš rakstīju, tad mūsu superīgais Airbnb dzīvoklītis atradās pilsētas vēsturiskajā daļā un mēs visur varējām izstaigāt ar kājām. Turpat burtiski aiz stūra atradās slavenā Marmontova iela un zivju tirgus. Teikšu gan tā- iela skaista, bet lielo ahā emociju neizsauca gan. Zivju tirgus…hmmm…manā sirdī vēljoprojām pirmo vietu ieņem Barselonas tirgus un viss pārējais šķiet kā niecīgs pakaļdarinājums.


Tā kā esam zvērināti ziemeļnieki un nekad nepaļaujamies uz to ka ja šodien spīd saule tātad rīt arī būs saulains, nolēmām vismaz kādu daļu mūsu pirmās dienas Splitā pavadīt pludmalē. Elizabeth vēl nekad nebij bijusi pludmalē un peldējusies jūrā, gribējās, lai viņa izbauda kā tas ir kad var plunčāties pa ūdeni uz nebēdu un rakties pa smiltiņām, kamēr pašai apnīk.
Splitā ir ļoti daudz pludmales, cita smilšaināka, cita akmeņaināka, vēl kāda vējaināka, kāda mierīgāka, kāda tikai cilvēkiem, cita atkal arī suņiem. Vēl mājās esot, internetā atradu informāciju, ka Bačvice pludmale esot dikti jauka, arī netālu no vecpilsētas un tādā kā līcītī. Nolēmām, ka iesim tieši uz to.
Es gan mazliet sāku šaubīties par lēmuma pareizību, kad redzēju, ka ceļš uz pludmali iet gar ostu, kurā pienāk visi prāmji, kas kursē uz salām. Bet nav tik traki, pat tieši pretēji, kamēr vārtījāmies pa pludmali, neredzējām nevienu garām peldošu prāmi. Un pati pludmale bij tiešām jauka…tīras smiltiņas un lēzena ieieja ūdenī priekš Elizabeth, tīras un koptas sauļošanās gultas priekš vecākiem. Jāsaka gan, ka sauļošanās gultas nebij par velti. Tikko kā apsēdāmies uz divām brīvajām (brīvo bij daudz, jo septembris vairs nav tūrisma sezona un tūristi aizbraukuši pa mājām), tā pie mums pienāca jaunēklis un paziņoja, ka vienas gultas īre uz dienu maksājot 70. horvātu naudiņas, ja gribot saulessargu, tad tas esot vēl ekstra naudiņas. Nemaz nedomājām protestēt ne par maksu, ne cenu, tik nodomājām ka maksas ņemšana par gultām izskaidro to, kāpēc tās ir tik tīras un koptas. Saulessargu gan negribējām, bijām izslāpuši saules pēc Oslo lietainā rudens sākuma.


Īsti visu dienu pludmalē vārtīties ir par garlaicīgu un vēders liek par sevi manīt. Protams, ja būtu kārtīgi saplānojuši, tad var kādas maizes līdzi sasmērēt jeb ja būtu tūrisma sezona, tad kafejnīca pludmalē ko tirgotu, bet tagad vācām kopā savas mantiņas un savu bērnu un devāmies atpakaļ uz vecpilsētu meklēt kādu restorāniņu.


Esmu ievērojusi, ka mums ar Boriss jau tā ir kļuvusi kā tradīcija, ka pirmajā dienā jaunā zemē ejot pirmajās pusdienās, mēs noteikti iekritīsim tūristu lamatās. It kā ne pirmo reizi braucam ceļojumā, bet tāpat pamanāmies aplauzties. Arī šoreiz Splitā pamanījāmies sevi apčakarēt, lai paši pēc tam iesmietu, kādi mēs tomēr reizi no reizes esam muļķi.
Tā kā ēst gribējās diezgan, tad nolēmām, ka restorāna meklējumiem ļoti daudz laika netērēsim. Splitā ir vienkārši fantastiski burvīga promenāde Riva. Burvīga vieta, kur pastaigāties, piesēst uz kafiju jeb kārtīgu maltīti, nopirkt kādu suvenīru un vienkārši pabaudīt fantastisko atmosfēru.


Domāts darīts, biju internetā salasījusies, ka Horvātijā ļoti gardi gatavojot jūras veltes, bet mums ļoti garšo visas zives, eži, daudzkāji utt. Ieraudzījām zivju restorānu un gājām tik iekšā. Galdiņi skaisti, viesmīļi smaidīgi,ēdiens…ne visai…vīlāmies, gala cena…šoks. Bet kā jau minēju iepriekš, tad šāda pirmās dienas aplaušanās ar restorāniem mums jau kļuvusi par tradīciju.

Mazulītis nopēries pa smiltīm un jūru, sāka izrādīt vēlmi pēc nosnaušanās. Mēs paši labprāt gribējām ieiet dušā un noskalot savus smilšainos un sasvīdušos tēlus, tāpēc izdomājām, ka iesim atpakaļ uz dzīvokli atpūsties, lai pēc pāris stundām atkal klīstu pa Splitas ielām.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s