Akmens namiņā pie olīvkoku birztalām

No Splitas prombraukšanas rīts mums atnāca ļoti miegains. Elizabeth dēļ iesnām naktī slikti gulēja, bieži modāmies un tīrījām deguntiņu un atkal iemigšana prasīja kādu laiciņu gan mazajam, gan lielajiem. Bet tā kā dzīvoklis jāatstāj līdz pl 11.00, auto rezervēta uz pl 12.00, tad vienalga, cik piekusuši, plkst 7.00 cēlāmies augšā un gatavojāmies turpmākajam ceļojumam.
Brokastīm ledusskapī īsti nekas nebija palicis. Negribot neko mest ārā jeb vest čemodānā līdzi uz Brač, iepriekšējā dienā veikalā neko nepirkām un to kas ledusskapī likvidējām iepriekšējā vakarā. Izdzēruši savas kafijas, savākuši savu jogurtu un smūdiju sūcošo bērnu, virzījāmies uz auto nomas pusi, ar domu, ka pa ceļam tuvējā beķerejā nopirksim kādu pīrāgu brokastīm on the go.
Auto bijām noīrējuši Sixt. Pagaidām auto īres ceļojumos vienmēr bijušas bez starpgadījumiem …. ptfu,ptfu,ptfu. Šoreiz tikām pie neliela, tikko nomazgāta Mersedesa un varējām sākt stūrēt uz prāmja pusi. Jāsaka gan, ka auto īrē ņemt un atdot mēģinam punktos, kas neatrodas tieši pašā pilsētas centrā, vēljovairāk vecpilsētas tuvumā kā šoreiz Splitā. Oriģināli mums auto saņemšana bija rezervēta Splitas lidostā, domājām paņemt taksi uz lidostu un tad stūrēt atpakaļ uz ostu, bet dienās kamēr dzīvojāmies pa Splitu, sapratām, ka tā braukšana pilsētā ir diezgan sakārtota un visu var viegli gan izbraukt, gan saprast un ir ok auto ņemt turpat pilsētas centrā. Mums ir tādas mazliet nervus kutinošas atmiņas no auto īres Edinburgā Skotijas autotūrei, kas izskaidro, kāpēc ar auto īri uzvedamies tā kā uzvedamies. Toreiz mašīnu paņēmām ne tikai pašā centrā, kas jau tā ir stresaini ņemot vērā, ka auto svešs un pie tā ir jāpierod, ielas dzīvīgas un īsti nevar saprast kur braukt pat ar GPS, bet Edinburgā viņi ir izdomājuši, ka braukšana pa pretējo ielas pusi ir daudz foršāk kā pa to pie kuras mēs pieraduši un stūri automašīnai ņēmuši un ielikuši pasažiera pusē. Teikšu tā, tā stunda jeb cik, kamēr tikām laukā no Edinburgas likās kā mūžība un esam uz mūžu traumēti attiecībā uz auto īres punktiem pilsētu centros.
Veiksmīgi uzripinājuši savu mersi uz prāmja, sākām savu pedējumu uz Brač salu, kur mazā miestiņā Mirca mums bija sarezervēts super jauks tipisks Horvātijai akmens namiņš.
Meklējot namiņu īrei Brač salā, man no galvas neizgāja vīzija, ka gribu tādu mazu, olīvkoku ieskautu, akmens namiņu ar romantisku dārziņu, kur gan Elizabeth paskraidīt, gan mums piesēst un vēl kādu zivi uzgrillēt. Un kad es Airbnb ieraudzīju Edas namiņu Mircā….oh…domāju, ka ja es to nedabūšu, tad visa mana dzīve būs pagalam. Nekad iepriekš neesmu dzīvojusi tik foršā Airbnb mājoklī kā Edas namiņs…mazs, moderns bet ar šarmu, ar granātābolu kokiem un vīnogulājiem dārzā, bbq vietu, pie olīvkoku birzīm un mazā klusā ciematiņā. (https://www.airbnb.no/rooms/13692141)


Uz Brač no Split var aizkuģot ar Jadrolinija prāmi. Nieka stundiņa kuģojot starp jahtām, burulaivām un citiem prāmjiem un jau klāt pilsētele Supetar. Visjaukāk laiku uz prāmja pavadīja tieši Elizabeth. Kamēr vecāki baudīja fantastiskos skatus, tikmēr Elizabeth izskraidījās pa visu prāmja salonu un iemēģināja sēdēšanai visus solus, kur tik varēja uzkāpt…bet tādu bij daudz, jo pasažieru maz. Nesezonas ceļošanas burvība.

Iepriekš pie mājiņas īpašnieces noskaidrojām, ka ciematiņā Mirca ir tikai viens mazs pārtikas veikals, kas biežāk ir slēgts kā atvērts. Bet tā kā mēs bijām bez pārtikas produktu krājumiem, tad griezām iekšā pirmajā Lidl ko ieraudzījām un iepirkām pārtiku vismaz trīs dienām. Nevaru teikt, ka pārtikas izvēle bij milzīga, bet vajadzīgo atradām. Vislielākais prieks bij Borisam par svaigajām zivīm, viņš jau kādu mēnesi pirms paša ceļojuma sapņoja kā dārzā grillēs zivis. Jāsaka, ka sanāca ļoti garšīgi. Vēlāk tās nedēļas laikā uz grilla uzmetām arī astoņkājus un kalmārus…īsāk sakot uzdzīvojām zaļi.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s