Zlatni Rat

Nedēļa Brač paskrēja kā divas dienas. Vienmēr biju sapņojusi par šādu atvaļinājumu un bij tik fantastiski tajā atrasties. Miers, klusums, skaistums.

Uz Brač atrodas slavenā pludmale Zlatni Rat – trīsstūrveida zemes strēle,rags, kas maina formu paisumā un bēgumā un smilšu vietā ovāli oļi. Cik skatījos bildēs internetā, pludmale parasti ir pilna ar cilvēkiem, bet atkal nesezonas ceļošanas burvība, mēs bijām gandrīz vienīgie. Mēs, protams, kā kārtīgi tūristi braucām sekojot norādēm uz pludmali, kas, protams, mūs noveda pie maksas stāvvietas. Nebij jau slikti- stāvvietas sargs, automašīnas stāv zem vīnogulājiem apvītas nojumes, uz pludmali ved skaists ar ratiņiem viegli izbraucams celiņš. Bezmaksas variants ir parkoties gar ceļu netālu no pludmales un tad vai nu meklēt celiņu uz pludmali jeb vienkārši brist caur piepludmales mežiņu.

Teikšu tā-man tāda oļu pludmale patīk daudz labāk kā smilšu pludmale. Izklāj savu dvielīti uz siltiem oļiem un kaifo, ne smilšu pilnas mantas, ne arī bērns, smilšu piļu vietā tiek celti oļu tornīši un piramīdas un visi laimīgi.

Tā kā no grādīgajiem dzērieniem esam atteikušiem pavisam, tad par Horvātijas jeb Brač vīniem izteikties nevarēšu. No norādēm ceļmalās bij noprotams, ka netālu no Bol un Zlatni Rat, atrodas vīna darītava Stina, kur iespējams gan apskatīt kā to vīnu gatavo, gan nogaršot, gan arī nopirkt līdzi. Tagad tā īsti neatceros esu bijusi kādā vīna darītavā jeb nē, bet tā kā ir redzēts kā gatavo rumu, viskiju, alu, olīvveļļu, tēju, tad šā vai tā vīna darītavas neapmeklēšana neizraisa histērisku raudāšanu. Jaukāk likās apstāties vīnogulāju lauka malā un apskatīties cik tas liels, kopts, bezgalīgs un tikai spēt iedomāties kāds tur darbs tiek ieguldīts.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s