Laiks doties tālāk

Tuvojās mūsu atvaļinājuma Brač salā beigas un vajadzēja doties tālāk uz Dubrovņik. Kā vienmēr gribējām savienot praktisko ar patīkamo, tāpēc nolēmām ka dienu pirms prombraukšanas aizbrauksim uz pilsētiņu Sumartin iečekot kā tur tā prāmju būšana uz Makarsku notiek, lai mums prombraukšanas dienā nav jāstreso ar laicīgu izčekošanos no mājiņas, biļešu pirkšanu uz prāmi, uzbraukšanai uz prāmja laukuma meklēšanu, vietu uz prāmja un laicīgu ierašanos Dubrovņik. Mājiņas īpašniece mūs jau iepriekš brīdināja, ka no Sumartin nekursē tik daudz prāmji kā no Supetar, kā arī prāmji ir mazāka izmēra, tāpēc uzņem mazāk automašīnas un varot arī palikt krastā. Bet atkal nesezonas ceļošanas burvība- galu galā gan prāmis kursēja, kad mums vajadzēja, gan biļetes, gan arī mums vieta atradās.

Ceļā uz Sumartin čekot to prāmi, iegriezāmies Selca. Šī bija vienīgā diena visu divu nedēļu atvaļinājuma laikā Horvātijā, kad laika apstākļi mūs nelutināja. Debesis bija apmākušās un laiku pa laikam nolija smalks lietutiņš, tāpēc vienīgais ko Selca sadarījām-izdzērām pa tasei kafijas vienīgajā atvērtajā kafejnīcā un izmetām mazu līkumiņu apkārt katedrālei. Gribējām ieiet arī katedrālē, bet sakaunējāmies traucēt mūķeni, kura cītīgi ar ūdens šļūku mazgāja kāpnes pie katedrāles.

Kamēr Sumartin prāmja lietas skaidrojām, laiks mazliet noskaidrojās un nolēmām atpakaļceļā aizšaut līdz salas ziemeļaustrumu punktam Povlja. Taču lietus atgriezās un, tuvojoties pilsētai, redzējām ka tā daudz neatšķirās no pārējām, tāpēc nemaz nebraucām līdz galam un nemocījām sevi pastaigā lietū. Boriss turpat no skatu placīša nobildēja pilsētu un braucām mājās pabaudīt dienu iekštelpās, salikt koferus un piekārtot mājiņu.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s